„Gra Miejska – integracja i odkrywanie radlińskich supermocy” – jest projektem, jakiego jeszcze w Radlinie nie było. Grę tworzą mieszkańcy Radlina i okolic – wspaniała społeczność, w której drzemią ogromne możliwości.

Projekt przygotowuje Fundacja Eduarte, Belfry Bazgrolą oraz Radlinioki w biegu. Pragniemy, by pomysł zwiększył udział mieszkańców w życiu swojego miasta, stworzył przestrzeń do integracji i odkrywania regionalnej tożsamości. Podstawową wartością działania jest zaangażowanie mieszkańców w jego realizację – na każdym etapie projektowym. Dzieje się! Pomysł już pobudził lokalną społeczność do działania, wyzwolił ukryte pokłady kreatywności. Powstająca fascynująca historia, która połączy teraźniejszość z przeszłością, pozwoli na przyjemne spędzanie wolnego czasu.

Nieodłącznym elementem projektu są wydarzenia towarzyszące. To szeroka oferta skierowana do mieszkańców Radlina, dzięki której każdy znajdzie coś dla siebie, bez względu na wiek:

  • „Beboki śląskie” – warsztat oparty na poznaniu wybranych „mitycznych” stworów występujących w literaturze i wierzeniach ludności Śląska, przeznaczony dla dzieci i młodzieży;
  • „Zakochaj się w Śląsku” – spotkanie ze śląską sztuką, które będzie mieć na celu pokazanie odbiorcom szczególnych „skarbów” kulturowych naszego miasta i regionu;
  • „Bieg dookoła Radlina” – to wydarzenie promujące wszelkie aktywności ruchowe: spacer, bieg, jazdę na rowerze połączone z odkrywaniem swojego miasta;
  • „Wykorzystaj co masz” – wydarzenie promujące korzystanie z siłowni na wolnym powietrzu;
  • „Napraw się sam” – warsztat z fizjoterapeutą, który opowie o wpływie różnych amatorskich sportów na kondycję ludzkiego ciała, najczęstszych kontuzjach i zapobieganiu im, a także co robić, by zachować sprawność jak najdłużej;
  • Wycieczki z przewodnikiem po Radlinie, wzbogacone o filmy w formacie VR (360 stopni).

Nasz projekt wpisuje się w realizację celu głównego Rządowego Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich NOWEFIO na lata 2021-2030, którym jest zwiększenie zaangażowania obywateli i organizacji pozarządowych w życie publiczne przez poprawę samoorganizacji społecznej, wzrost znaczenia sektora obywatelskiego w życiu publicznym oraz wzmocnienie instytucjonalne sektora obywatelskiego w Polsce.

Rządowy Program Fundusz Inicjatyw Obywatelskich NOWEFIO na lata 2021-2030 jest kontynuacją programów rządowych skierowanej do sektora organizacji pozarządowych. Podstawowym celem programu jest promocja działalności społecznej, aktywizacja i formowanie postaw obywatelskich.

Projekt „Gra Miejska – integracja i odkrywanie radlińskich supermocy” sfinansowano z budżetu państwa przez Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków Rządowego Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich NOWE FIO na lata 2021-2030.

Dofinansowanie projektu: 238 375,00 zł
Całkowita wartość projektu: 238 375,00 zł